Skocz do zawartości

Zgłoś błąd

GAZETKA LISTOPAD 2018 -> SPRAWDŹ

Arystokrata

Malowanie 3D - Gimp wersja 2.8 by Sherlock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, dzisiaj chciałem Wam przedstawić w jak prosty sposób można nauczyć się tworzenia obrazów 3D za pomocą pędzla w programie GIMP.

#1: Otwieramy program GIMP a następnie wybieramy opcję Nowy Obraz:

1.png

#2: Następnie po ukazaniu się okienka wybieramy sobie dowolny rozmiar obrazka z zakładki "Szablon" - ja wybrałem dla przykładu rozdzielczość 1600x1200 , oczywiście Wy możecie wybrać dowolną rozdzielczość, która Wam będzie odpowiadać. Następnie klikamy OK.

2.png

#3:  Następnie z przybornika po lewej stronie szukamy ikonki "Ołówka" i klikamy na niego dwukrotnie lewym przyciskiem myszy aż pojawi Nam się nowe okienko:

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć attachment.

4.png

#4: Następnie klikamy w "Opcje dynamiki" w okienku które zostało otwarte i szukamy opcji Wyboru gradientu, następnie wybieram sobie dowolny schemat gradientu,  który przypadnie Nam do gustu. (ja wybrałem Land and Sea).

UWAGA: Pamiętajcie, aby wartość "Krycie" wynosiła 100.

5.png

#5: Następnie cieszymy się możliwością rysowania w 3D. Tak jak poniżej:

6.png

Poradnik oparty na programie GIMP v. 2.8.

Pozdrawiam, Sherlock.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra robota. W gimpie to ja sie nie znam więc jak będe cos robić to się przyda. Leci +

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Arystokrata
      Nick na serwerze: Arystokrata
      SteamID: STEAM_0:1:150858936
      Serwer: GO MOD
      Link do Twojego GT:
      Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć link.

GT pokazuję, że mam niespełna 20H ( jednak w czasie przegranych godzin na serwerze jest podana inna ilość godzin tj. 22.53H ~23H.) Wiek: 23
      * Kilka zdań o sobie: Cześć i czołem, na imię mam Kamil, lat 23, pochodzę z małej wioski w województwie łodzkim, pracuję w szpitalu oraz zaczynam studia magisterskie na I roku. W wolnym czasie gram w tenisa ziemnego oraz biegam wieczorami. Lubię i cenię szczerość i punktualność, nie nawidzę jeśli ktoś udaję kogoś kim nie jest. Jestem stanowczy, konsekwentny ale mimo to lubię pracować z innymi ludźmi i z racji wykonywanego zawodu okazuje empatię innym osobom. Zresztą jaką osobą jestem, wiedzą ci, którzy tutaj są o roku 2014/2015. Lubię bardzo płatki Cini Minis ( jestem uzależniony od nich ).
      Pozdrawiam
      ** Doświadczenie: Miałem admina w latach 2015/16 na serwerach tej sieci oraz FS'a na forum. Jeśli chodzi o znajomość AMXX to oceniam na 7-7,5 z racji, że nie miałem dawno styczności, więc kwestia dnia (wieczoru) i wszystko się przypomni.
      Sprawny mikrofon: TAK
      Czy masz aktywną usługę na serwerze: TAK - SVIP
      Czy zobowiązujesz się po upływie 30 dni kandydować na Admina Stałego: TAK
      ***Czy zobowiązujesz się do wypowiadania na temat nowych kandydatów na adminów serwera: TAK
      Kontakt: PW Forum / STEAM
    • Arystokrata
      Witam serdecznie wszystkim zgromadzonych. Jedni mnie znają, drudzy nie, dlatego wypadałoby przypomnieć w dwóch słowach coś o sobie.
      Kamil, lat 23, student I roku magisterki, na co dzień pracuję w szpitalu, w wolnych chwilach gram w tenisa i staram się znaleźć tę drugą połówkę, ale nie udaje się, może tutaj znajdę
      Miło do Was wrócić, mam nadzieję, że czasami będę miał możliwość ustrzelić headshota komuś na serwerach. Pozdrawiam
    • Arystokrata
      Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć code.
  • Przeglądający   0 użytkowników