Skocz do zawartości

Zgłoś błąd

GAZETKA LISTOPAD 2018 -> SPRAWDŹ

Migracja DD2! -> KLIK

mvmvciak

Kurs Adobe Muse – Tworzenie Stron WWW od Eduweb

Rekomendowane odpowiedzi

Niegdyś projektowanie stron internetowych bez umiejętności kodowania było marzeniem zwykłych śmiertelników. Obecnie istnieje wiele narzędzi, które pomogą nam stworzyć atrakcyjną stronę bez znajomości HTML/CSS czy JavaScript. Jednym z nich jest popularne narzędzie Adobe Muse, przygotowane z myślą o osobach, które chcą projektować strony bez użycia kodu. Jednak ma jeszcze inna ważną zaletę – pozwala doświadczonym programistom tworzyć w ekspresowym tempie profesjonale strony, również z możliwością ingerencji w kod HTML.
muse.jpg
Na rynku ukazał się nowy kurs Adobe Muse dostępny na eduweb.pl, w którym Grzegorz Róg poprowadzi użytkowników przez wszystkie elementy tworzenia strony www, począwszy od intuicyjnego planowania mapy witryny, przez projektowanie, aż do momentu publikacji strony w sieci. Ponadto zostaną pokazane praktyczne i ciekawe wskazówki oraz triki, które nie są dostępne w dokumentacji czy popularnych tutorialach o Muse.

Zalety Adobe Muse

Jedną z najciekawszych nowości w Muse jest możliwość tworzenia stron w pełni responsywnych, opartych o breakpointy, które można z łatwością edytować oraz dopasowywać elementy, które zawierają. Ponadto osoby bardziej zaawansowane mogą rozszerzyć możliwości strony, poprzez ingerencję w kod HTML. W trakcie kursu będzie można się dowiedzieć jak dodać własne kawałki kodu czy nadpisać pewne style CSS w ramach witryny.

Dla kogo jest kurs Adobe Muse?

Kurs jest adresowany zarówno do osób, które planują zacząć przygodę z projektowaniem stron internetowych i mają choćby niewielkie doświadczenie w pracy z programami graficznymi Adobe, a także do informatyków i programistów, którzy chcą znacznie przyspieszyć proces tworzenia stron www. Strony projektowane są środowisku graficznym, więc kurs jest dedykowany także grafikom, którzy bez kodowania chcą stworzyć atrakcyjną i intuicyjną witrynę. 

Kurs jest połączeniem części teoretycznych z praktycznymi wskazówkami, które pozwolą na przetestowanie ciekawych rozwiązań oraz zdobycie nowej wiedzy na temat tworzenia stron www. Efektem kursu będzie samodzielnie utworzona strona www.

Ale to nie wszystko! Dla wszystkich użytkowników mamy przygotowany rabat 10% na Kurs Adobe Muse – Tworzenie Stron WWW. Wystarczy, że użyjecie kodu: MUSE10OFF

Szczegóły zawarte są na stronie.

źródło : graffika.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• 71.
      No cóż, udało nam się dotrwać do 4 lekcji (w sumie to One wychodzą nawet kiedy aktywność w pozostałych jest mizerna tak więc wiecie, trochę naciągane) i liczę, że zobaczę tutaj jakieś zainteresowanie, a nie będzie to jak w przypadku poprzedniego szkolenia -
      Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć link.
      które nie dość, że wyszło mega po czasie (chociaż wyraźnie miało wyjść terminowo!) to jeszcze zrobiło taką furorę, że doczekało się 2 odpowiedzi, z czego jedną moją - ludzie, no co Wy? Stać Was na więcej: Ja to wiem i Wy również o tym dobrze wiecie. W tej lekcji coś o renderach - ogólnie miał mi pomóc memento jednak to co dostałem to wołanie o pomstę do nieba, tak więc dzisiejsza lekcja (kurs czerwony jak i zielony) zrealizowany przeze mnie. Zaczynamy czy tego chcecie czy nie, niestety. Życzę powodzenia - GL&HF młodzi graficy. Aaaa, zapomniał bym - kurs czerwony standardowo jakiś tutorial, a w kursie zielonym teoria i jakieś lekkie zadanie. Nic trudnego, wszystko bardzo przyjemne.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć code.
      Render... a co to jest? Render to nic innego jak wycięta postać, kawałek zdjęcia, urywek C4D, może jakiś ręcznie narysowany portrecik - wszystko to musi mieć jedną cechę wspólną aby móc nazwać to renderem: nie może posiadać tła... znaczy może i wygląda ono tak:

Jednak normalnie tego nie widać i ten mały syf wtapia się w kolor tego na czym się znajduje, tak jak sąsiad obok naszej pracy. Nie zauważyliście? Tam jest druga praca - pozbawiona kanału alfa i wrzucona normalnie jako .png. Kliknijcie na prawo od pracy z lewej i dajcie "zapisz plik jako" po pobraniu włączcie programem graficznym obsługującym maski i kanał alfa. Magia.
      Jeżeli obrazek posiada takie tło, można nazwać to renderem (chociaż bez przesady) oto przykład takiego rendera:

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć attachment.

Ramka (lewo) dodana aby było widać kontury tego gówna - wokół postaci widać białe pozostałości, oznacza to, że nie został dokładnie wycięty. Jak to naprawić? - Gumka w ruch i wymazujecie, po prawej macie wygląd innego renderu - bardziej dopieszczonego na krawędziach i już ciężko znaleźć niedociągnięcie. Jak widać renderów może być masa - w sumie nie widać, bo wrzuciłem tylko 2, jednak możecie się domyśleć, że ich jest MULTUM - tyle ile Anime, Filmów, Kreskówek, Zwierząt, Przedmiotów codziennego użytku itp. - po prostu trzeba umieć je znaleźć.
      Co z nimi zrobić? Najlepiej nic, sam render jest tylko elementem pracy, bawimy się przeważnie na nim światłem i dodajemy na niego efekty, jednak musimy pamiętać, że to On odgrywa najważniejszą rolę w pracy - kilka rzeczy można oczywiście poprawić jak np. tutaj:

To też jest render, baa, ten sam render - jednak po zmienieniu mu lekko światła wygląda trochę inaczej, nie prawda? (duplikat warstwy i ciemne/jasne światło) wiele rzeczy można w taki sposób zmienić i dodać im życia. Po co Wam ta wiedza? No oczywiście, że do zadańka domowego. Musicie wyciąć render - obowiązkowo dodajecie zdjęcie PRZED wycięciem (czyli z tłem - nie może być jednego koloru) oraz PO wycięciu - czyli sam render, nie jest to nic trudnego, wystarczy trochę wymazywania. Wierzę, że sobie poradzicie.
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć code.
      JEŻELI STANDARDOWO GÓWNO WIDAĆ, LINK BEZPOŚREDNI - Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć link.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Dziennik: [powiadomienia dot lekcji.]

+Administracja: [nienawidzę ich, to też mają mieć pikanie. :D]

A SPRÓBUJCIE SIĘ PODDAĆ.
    • 71.
      TAK JAK OBIECAŁEM BEZ NUDNEJ TEORII.

Jako, iż wyjeżdżam w sobotę na wakacje z rodziną tworzę ten temat wcześniej - 2 dni dokładnie.  Nie przejmujcie się tym, po moim powrocie wracamy do normalności. Dzisiaj przygotowałem dla Kursu czerwonego coś w miarę ciekawego - tutorial jak stworzyć moją sygnaturę 'ripper' - spakowałem to w miarę przejrzysty poradnik graficzny, tak więc raczej sobie poradzicie znając Wasze umiejętności. Kurs zielony zaś otrzymał od Memento również coś na wzór poradnika oraz zadania - nie wiem czy będziecie chętni je wykonać, jednak i tak zapraszam do sprawdzenia obu szkoleń! Wiem, że obecnie jest taka przepaść, że nie ma zapotrzebowania na kurs zielony, jednak nie zamierzam przez jakiś czas jeszcze z niego rezygnować - nie ja go przygotowuję, tak więc nie tracę na tym swojego czasu, a może akurat komuś się przyda - baa, może znacie kogoś kto nie wie jak zacząć i możecie go tutaj zaprosić. Tyle ode mnie. Kurs czerwony w 100% wykonany przeze mnie, jednak umieściłem tam Memento ze względów takich, że trzeba sobie radzić, a nie chce mi się robić identycznego kursu zielonego - typowy brak czasu. Zapraszam do lektury!

MEMENTO:
      No cześć. Dzisiaj znowu będę Was męczył o tle. Teorię już poznaliście, czas przejść do praktyki. Dzisiaj tutek o tym jak tworzyć tło. W poprzednim szkoleniu dowiedzieliście się, z czego robić tło, ale nie jak je zrobić.
      W poprzednim szkoleniu dostaliście dużo form robienia tła, ja wybiorę robienie tła z renderów. 
      Aby takie tło wykonać należy :
      [a] - Wziąć pod uwagę wymiary całego zlecenia, żeby przynajmniej w przybliżeniu wiedzieć ile tych renderów ma być i to sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądało już jako gotowa praca. 
      - Jak napisałem w poprzednim szkoleniu TEMATYKA i KOLORYSTYKA. Jeśli zleceniodwaca życzy sobie tematykę mroczną to rendery w tle muszą być mroczne, np. drwale z zakrwawioną siekierą, trzeba dać upust fantazji. Kolorystyka - z nią jest to samo, jeżeli kolorystyka ma być mroczna to postacie mogą być za ciemną mgłą, bądź rzucać za sobą jakiś cień siekiery. *jest opcja w GIMP'ie, aby dodawać cień, więc program zrobi to za Was.* 
      Jeśli chcecie zabierać się do tworzenia tła z renderów należy również umiejętnie, a raczej z rozumem sklejać ze sobą odpowiednie elementy. Dajmy na przykładzie, w Waszym dzisiejszym zleceniu będziecie musieli zrobić tło z czaszek/kości *wedle Waszego wyboru* nie możecie zrobić jednej czaszki co np. 50 pikseli, tylko muszą być obok siebie piksel do piksela. Tak samo z kośćmi, jeśli każę Wam ułożyć z nich np. gitarę i takich gitar ma być kolejno od dołu piramidka : 5,4,3,2,1 to muszą być one jedna nad drugą, bez większych, a nawet bez żadnych odstępów. 
      Poradnik dziś dość krótki, gdyż nie ma co pisać 100 linijek, gdyż można zrobić to w kilkunastu, szybciej przejdziecie to tworzenia, a i czytanie Wam się nie znudzi. 
      Zadanie na dziś : Wykonaj poniższe zlecenie. 
      TYP PRACY : OKŁADKA NA PŁYTĘ
      WYMIARY : 2000 X 2000
      TEMATYKA : COŚ MROCZNEGO, WZORUJECIE SIĘ NA OKŁADCE PONIŻEJ. 
      KOLORYSTYKA : CIEMNA
      NAPIS : MEMENTO, POD NIM NAPIS RZEŹNIA
      Krok 1
      Prace zaczynamy standardów, tworzymy nowy plik o wymiarach 2000 px na 2000 px. Aby to zrobić klikamy : Plik --> Nowy. Kolor tła jest obojętny, jednak do waszego zlecenia najlepszy będzie ciemny szary. 
      Krok 2
      Po wyborze naszego rendera wrzucamy go do naszego kwadratu, po czym jeśli jest duży skalujemy go do odpowiadających nam rozmiarów. 
      Krok 3 
      Aby zrobić tło z naszych czaszek duplikujemy warstwy, aż zapełnią całą przestrzeń roboczą. Polecam nie robić ich bardzo małych,  gdyż trochę ich będzie co popsuje jakość wizualną. 
      Krok 4 
      Najlepiej połączyć wszystkie warstwy w jedno, gdyż będzie znacznie łatwiej posługiwać się oknem z warstwami. Aby to zrobić klikacie na najwyższą z nich prawym przyciskiem myszy i aż do oporu "Połącz w dół".
      Krok 5 
      Jeśli chcecie rozjaśnić, lub przyciemnić czaszki pobawcie się w zakładce kolory. 

PODPOWIEDZI :

WZORUJECIE SIĘ NA W/W OKŁADCE. MA ZNAJDOWAĆ SIĘ NA NIEJ PENTAGRAM, NAJLEPIEJ W KTÓRYM BĘDZIE ZNAJDOWAŁ SIĘ NAPIS, LUB POD NIM, AUTORSKIE, POWTARZAM AUTORSKIE TŁO Z CZASZEK LUB KOŚCI *BĘDZIE SPRAWDZANE*, ZNAK WODNY KURSU ZIELONEGO/CZERWONEGO.
      Bezpośredni link jeżeli grafika będzie tak dobrze widoczna, że wcale: Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć link.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Dziennik: [powiadomienia dot lekcji.]

+Administracja: [kolejny już raz dla beki, niech giną. = DD]

• 71.
      ZA TYDZIEŃ CZYSTA PRAKTYKA! BEZ TEJ NUDNEJ TEORII! WRESZCIE TUTORIALE!
      No dobrze, udało nam się w miarę przyzwoicie (o ile takiego słowa mogę tutaj użyć) przeprowadzić pierwszą lekcję i nawet było jakieś zainteresowanie! Jestem w szoku zapewne nie bardziej niż ludzie którzy się zgłaszali z litości aby ktoś się pojawił. Podtrzymuję swój pomysł z tamtego tygodnia - szkolenia będą powiać się w niedzielę, a co do ich zamykania - tutaj wciąż się waham, jest możliwość, abym zostawiał tematy otwarte na stałe aby w razie "W" nowi użytkownicy mogli skorzystać, a mogę zamykać po 2 tygodniach (przelot z lekcjami) aby udział brały tylko osoby zainteresowane w danym momencie - ciężko powiedzieć która opcja jest lepsza. Nowa zmiana - kurs zielony będzie prowadzony przez Grafików (obecnie na forum mamy jednego, tak więc logiczne, że tylko przez niego - będą mi Oni wysyłać wersje tekstowe tutoriala, a ja będę montował to w grafikę i przeredagowywał w razie potrzeby. Dziś pomógł mi Memento, któremu dziękuję, jednak sama grafika nie wytłumaczyła za wiele z praktyki, tak więc macie tam dodatkowo moje wypociny (zarówna na grafice, jak i pod nią) - zadanie jest dość proste. Grupa czerwona jest prowadzona przeze mnie i obecnie będą to pierdoły aby ludzie po prostu mogli się pobawić - nie ma na razie sensu wykonywać czegoś złożonego, kiedy dotrzemy w kursie zielonym do tworzenia prac (np. sygnatur) wtedy w kursie czerwonym nie będziemy mieli "jak najbliższy efekt" tylko pełnoprawne tutoriale - a do czasu kiedy zieloni się uczą, mamy free-time. Zapraszam do zajęć wszystkich chętnych! Pamiętajcie, że nie ograniczamy się do użytkowników naszej sieci - zapraszajcie znajomych z innych chociażby aby się pobawić. :>

Standardowo wersja do przeczytania normalnego: [znajdują się w nich materiały i link bezpośredni do tego syfu z FB - polecam odpalić chociażby po to]
      Przykłady tła w rożnych pracach:

^Tło z zwykłej białej kartki i kilku pędzli.

^Tło stworzone ze świateł.

^Tło z C4D

^Tło z rozmytego rendera

^Tło z grafik.

^Tło z animacji, da się? Oczywiście, że się da. ; )
      Dzisiejsza lekcja jest teorią z "tła" - następna również będzie o tłach, jednak CZYSTĄ praktyką. - pokaże Wam najprostsze sposoby na wykonanie tła takiego jak w powyższych sygnaturach (na inne typu prac oczywiście również to działa) Nie przejmujcie się tym, że jest dużo czytania - nikt nie mówił, że będzie łatwo, jednak kiedy już przebrniemy przez ten etap kiedy będziemy mogli się bawić (czyli za tydzień) będziecie uczyli się stworzyć tło z: c4d, grafiki, rendera, pędzla, gifa, światła i tak dalej. Proszę, nie zniechęcajcie się tym, że obecnie szkolenia wyglądają jak wyglądają - do osiągnięcia przyzwoitego poziomu trzeba trochę pocierpieć, a jestem w 100% pewien, że Was nie zawiodę i każdy znajdzie dla siebie jakiś kącik. W teorii macie zadanie do zrealizowania, jednak jest na tyle proste, że możecie zrobić je wykorzystując wiedzę z ostatniego szkolenia i dzisiejszego - w końcu tło z figur wydaje się być niczym trudnym, prawda? Liczę na Was.
      Zadanie na dziś:
      Stwórz banner reklamujący sieć Cs-Reload tworząc autorskie tło tylko z... figur! Powinno być to proste i przejrzyste tło, jednak na tyle pełne aby nie było zwykłym kartonikiem z napisem. Kombinujcie.
      Materiał od Kuby:

Materiały od 71 (nie są mojego autorstwa, wziąłem pierwsze lepsze z neta - baa, jest tu nawet znak wodny. Ale to tylko przykład, nigdzie ich nie wykorzystujemy.):
      Wymagania: 
      - Praca musi zawierać znak wodny zielonego kursu. - Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć link.

- Praca musi zawierać nazwę sieci oraz logo.
      - Praca musi zawierać tło stworzone z figur, jednak być czytelną i przejrzystą. Macie ładny orzech do zgryzienia.
      Podpowiedź: Pamiętajcie, że nikt nie każe robić Wam takich prac jak wyżej, to są tylko przykłady jak wygląda tło z figur, może by zrobić jakiś "obrazek" przy pomocy 3/4, a nie 60? : )

Temat o którym mowa znajduje się tutaj:

Wzorujemy się na pracy memento z poprzedniego szkolenia:
      Wykonanie krzyczy, jednak sam pomysł jest dość fajny, tak więc wykorzystajmy go do granic możliwości.
      Liczę na to, że strona jest na tyle prosta, że nikt nie będzie miał większych problemów. Jeżeli chcecie się pozbyć tego czarnego tła po pobraniu musicie odpalić program graficzny (najlepiej GIMP, ponieważ pod niego powstawać będą tutoriale) i zrobić tak: "Kolory" - "Zmiana koloru w alfe" i wybieracie czarny: "000000" - akcept i gotowe, macie samą grafikę ramki. Liczę, że Was te pierdoły nie znudzę, jednak trzeba jakoś przepaść między ludźmi którzy grafikę mają w małym palcu, a tymi którzy nie znają podstaw - co to render, czym się różni pędzel od c4d itp, tak więc proszę o wyrozumiałość. Wbrew pozorów zadanie nie jest wcale nudne i można fajnie poeksperymentować w tworzeniu czegoś na większą skalę - nie ograniczam Was oczywiście do jednej pracy, macie ochotę zrobić i 10? Droga wolna, jednak niech bardziej przypominają to co zaprezentowałem po lewej - czyli jakiś pomysł, niż to co jest po prawej - czyli "na szybko, byle było" - rozejść się.
      Dziennik: [powiadomienia dot lekcji.]

+Administracja: [nadal dla beki]

• mvmvciak
      Zawsze chciałeś być grafikiem, ale nie było Cię stać na profesjonalny sprzęt potrzebny do tej dziedziny ? Nic mylnego, sam miałem taki problem aż do dziś. Krążąc po internecie w poszukiwaniu wersji pirackiej Photoshopa znalazłem pewną stronę która mnie zaciekawiła. Postanowiłem to sprawdzić.

1. Wchodzicie na tą stronę : Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć link.

2. Po tym przekieruje Was na stronę Adobe, możecie się zalogować, lub jeżeli nie macie konta zarejestrować.
      3. Po zarejestrowaniu bądź zalogowaniu wyskoczy ukaże Wam się na ekranie tabela, gdzie będziecie mieli wszelakie produkty firmy Adobe, włącznie z naszym Photoshopem.
      4. Mamy możliwość pobrania programów na komputery z systemem Mac OS, bądź tych z Windowsem. W moim przypadku będzie to Windows.
      5. Obok łatwo zauważyć zakładkę "Serial number". Jest to klucz seryjny do naszego programu.
      6. Po jego programu wykorzystujemy nasz klucz i cieszymy się z naszego profesjonalnego, a przede wszystkim DARMOWEGO programu firmy Adobe.

JEST TO SPRAWDZANE PRZEZE MNIE, MI TO DZIAŁA, WAM TEŻ POWINNO.
      ZAKAZ KOPIOWANIA PORADNIKA NA INNE FORA BEZ ZGODY AUTORA.
  • Przeglądający   0 użytkowników