Skocz do zawartości

Zgłoś błąd

GAZETKA LISTOPAD 2018 -> SPRAWDŹ

Migracja DD2! -> KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Ostatnio szperając po necie znalazłem fajne zmienienie nudnej tapety na coś ciekawego. Ogólnie wygląda to mniej więcej tak:

0c487ce1b0eee3e9bfb6d66a2ab33017.gif

Co musimy zrobić. ? 

1. Pobieramy DreamSceneSeven (W moim przypadku jeśli macie W7)

Link: 

Spoiler

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć link.

2. Wchodzimy na dreamscene.org. Szukamy na stronie napisu "dreamscenes"

118ac393c177db5cef70db2a18b368c7.png

Klikamy i wyświetlają nam się różne kategorie (wg wyboru.)

3. Pobieramy dowolne scenkę. Przenosimy ją na pulpit i klikamy prawym na nią. Klikamy "Set as Deskop Background" (Wymagany program "DreamSceneSeven")

4. Cieszymy się z nowego tła. :D 

Ogólnie istnieje masa teł. Wystarczy wpisać na YT "DreamScenes"

Przykład: 

2304462b3ea0335bbc8989ca6e331b4a.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dzięki działa, ale wydajność mi spada, może przy lepszych PC jest lepiej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• 71.
      ZA TYDZIEŃ CZYSTA PRAKTYKA! BEZ TEJ NUDNEJ TEORII! WRESZCIE TUTORIALE!
      No dobrze, udało nam się w miarę przyzwoicie (o ile takiego słowa mogę tutaj użyć) przeprowadzić pierwszą lekcję i nawet było jakieś zainteresowanie! Jestem w szoku zapewne nie bardziej niż ludzie którzy się zgłaszali z litości aby ktoś się pojawił. Podtrzymuję swój pomysł z tamtego tygodnia - szkolenia będą powiać się w niedzielę, a co do ich zamykania - tutaj wciąż się waham, jest możliwość, abym zostawiał tematy otwarte na stałe aby w razie "W" nowi użytkownicy mogli skorzystać, a mogę zamykać po 2 tygodniach (przelot z lekcjami) aby udział brały tylko osoby zainteresowane w danym momencie - ciężko powiedzieć która opcja jest lepsza. Nowa zmiana - kurs zielony będzie prowadzony przez Grafików (obecnie na forum mamy jednego, tak więc logiczne, że tylko przez niego - będą mi Oni wysyłać wersje tekstowe tutoriala, a ja będę montował to w grafikę i przeredagowywał w razie potrzeby. Dziś pomógł mi Memento, któremu dziękuję, jednak sama grafika nie wytłumaczyła za wiele z praktyki, tak więc macie tam dodatkowo moje wypociny (zarówna na grafice, jak i pod nią) - zadanie jest dość proste. Grupa czerwona jest prowadzona przeze mnie i obecnie będą to pierdoły aby ludzie po prostu mogli się pobawić - nie ma na razie sensu wykonywać czegoś złożonego, kiedy dotrzemy w kursie zielonym do tworzenia prac (np. sygnatur) wtedy w kursie czerwonym nie będziemy mieli "jak najbliższy efekt" tylko pełnoprawne tutoriale - a do czasu kiedy zieloni się uczą, mamy free-time. Zapraszam do zajęć wszystkich chętnych! Pamiętajcie, że nie ograniczamy się do użytkowników naszej sieci - zapraszajcie znajomych z innych chociażby aby się pobawić. :>
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć code.

Standardowo wersja do przeczytania normalnego: [znajdują się w nich materiały i link bezpośredni do tego syfu z FB - polecam odpalić chociażby po to]
      Przykłady tła w rożnych pracach:

^Tło z zwykłej białej kartki i kilku pędzli.

^Tło stworzone ze świateł.

^Tło z C4D

^Tło z rozmytego rendera

^Tło z grafik.

^Tło z animacji, da się? Oczywiście, że się da. ; )
      Dzisiejsza lekcja jest teorią z "tła" - następna również będzie o tłach, jednak CZYSTĄ praktyką. - pokaże Wam najprostsze sposoby na wykonanie tła takiego jak w powyższych sygnaturach (na inne typu prac oczywiście również to działa) Nie przejmujcie się tym, że jest dużo czytania - nikt nie mówił, że będzie łatwo, jednak kiedy już przebrniemy przez ten etap kiedy będziemy mogli się bawić (czyli za tydzień) będziecie uczyli się stworzyć tło z: c4d, grafiki, rendera, pędzla, gifa, światła i tak dalej. Proszę, nie zniechęcajcie się tym, że obecnie szkolenia wyglądają jak wyglądają - do osiągnięcia przyzwoitego poziomu trzeba trochę pocierpieć, a jestem w 100% pewien, że Was nie zawiodę i każdy znajdzie dla siebie jakiś kącik. W teorii macie zadanie do zrealizowania, jednak jest na tyle proste, że możecie zrobić je wykorzystując wiedzę z ostatniego szkolenia i dzisiejszego - w końcu tło z figur wydaje się być niczym trudnym, prawda? Liczę na Was.
      Zadanie na dziś:
      Stwórz banner reklamujący sieć Cs-Reload tworząc autorskie tło tylko z... figur! Powinno być to proste i przejrzyste tło, jednak na tyle pełne aby nie było zwykłym kartonikiem z napisem. Kombinujcie.
      Materiał od Kuby:

Materiały od 71 (nie są mojego autorstwa, wziąłem pierwsze lepsze z neta - baa, jest tu nawet znak wodny. Ale to tylko przykład, nigdzie ich nie wykorzystujemy.):
      Wymagania: 
      - Praca musi zawierać znak wodny zielonego kursu. - Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć link.

- Praca musi zawierać nazwę sieci oraz logo.
      - Praca musi zawierać tło stworzone z figur, jednak być czytelną i przejrzystą. Macie ładny orzech do zgryzienia.
      Podpowiedź: Pamiętajcie, że nikt nie każe robić Wam takich prac jak wyżej, to są tylko przykłady jak wygląda tło z figur, może by zrobić jakiś "obrazek" przy pomocy 3/4, a nie 60? : )
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć code.

Temat o którym mowa znajduje się tutaj:

Wzorujemy się na pracy memento z poprzedniego szkolenia:
      Wykonanie krzyczy, jednak sam pomysł jest dość fajny, tak więc wykorzystajmy go do granic możliwości.
      Liczę na to, że strona jest na tyle prosta, że nikt nie będzie miał większych problemów. Jeżeli chcecie się pozbyć tego czarnego tła po pobraniu musicie odpalić program graficzny (najlepiej GIMP, ponieważ pod niego powstawać będą tutoriale) i zrobić tak: "Kolory" - "Zmiana koloru w alfe" i wybieracie czarny: "000000" - akcept i gotowe, macie samą grafikę ramki. Liczę, że Was te pierdoły nie znudzę, jednak trzeba jakoś przepaść między ludźmi którzy grafikę mają w małym palcu, a tymi którzy nie znają podstaw - co to render, czym się różni pędzel od c4d itp, tak więc proszę o wyrozumiałość. Wbrew pozorów zadanie nie jest wcale nudne i można fajnie poeksperymentować w tworzeniu czegoś na większą skalę - nie ograniczam Was oczywiście do jednej pracy, macie ochotę zrobić i 10? Droga wolna, jednak niech bardziej przypominają to co zaprezentowałem po lewej - czyli jakiś pomysł, niż to co jest po prawej - czyli "na szybko, byle było" - rozejść się.
      Dziennik: [powiadomienia dot lekcji.]

+Administracja: [nadal dla beki]

• Zabujca Ortografii
      Wywodząca się z Polski drużyna Overused poinformowała o otrzymaniu bezpośredniego zaproszenia do turnieju League of Legends, który rozegrany zostanie za niespełna dwa tygodnie. Zawody odbędą się podczas DreamHack Valencia 2016.
      Na chwilę obecną nie wiadomo w jakim składzie Overused wybierze się do Hiszpanii. Drużyna ma o tym zadecydować w ciągu kilku najbliższych dni. Graczom Overused przyjdzie zmierzyć się z siedmioma innymi ekipami. Z kwalifikacji online na DreamHacka dostali się podopieczni Melty Esport Club. Kolejny slot powędruje do zwycięzcy eliminacji BYOC na miejscu wydarzenia. Pięć pozostałych miejsc najprawdopodobniej przypadnie zaproszonym formacjom.
      DreamHack Valencia 2016 odbędzie się 15-16 lipca. Puli nagród turnieju League of Legends wyniesie 10 000€.
      cybersport.pl
  • Przeglądający   0 użytkowników