Skocz do zawartości

Zgłoś błąd

Problemy z DD2 i sklepikiem  -> KLIK

GAZETKA PAŹDZIERNIK 2018 -> SPRAWDŹ

Wypowiadanie się w podaniach - po raz n*n NotLikeThis -> SPRAWDŹ

~fl0w.

Chłodzenie Nvidia Geforce GTS 240

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, sytuacja wygląda tak, że komputer sobie chodził, bez zarzutów, na niskiej temperaturze a praca była prawie niesłyszalna, nagle coś mu odje*ało i zamienił mi się w traktor, dźwięk mniej więcej taki:
Podobny obraz

Po rozebraniu już wiedziałem, że chodzi o chłodzenie grafiki, prawdopodobnie wiatrak miał za duży luz i o coś przycierał w niewidocznym miejscu.
(tak ten sprzęcik wygląda)
Znalezione obrazy dla zapytania nvidia geforce gts 240
Problem był taki, że nie mogłem nigdzie w sklepie (itp) doszukać się zamiennika.
Chyba jedyne rozwiązanie tego problemu, które mogłem zrobić sobie sam wygląda tak:

Cm9eCJx.png

Teraz pozostają pytania:
Czy jeżeli to co zrobiłem nie ma luzów, jest ciche i chłodzi odpowiednio kartę to mogę tak zostawić na dłuższy czas?
Zna ktoś jakiś lekki ale dobry program do sprawdzania temperatur podzespołów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak jesteś pewny, że wentylator nie spadnie i nie uszkodzi płyty głównej /innych podzespołów i ten drucik czy cokolwiek to jest nie dotyka metalowych elementów na pcb to może tak pozostać chyba że podpiąłeś wentylator do płyty głównej. A co  do programu to hwmonitor. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie powinno być problemu. Waga nie wzrosła jakoś znacząco, więc slot PCIe nie powinien się wyrwać (w sumie do niewzmacnianych ludzie wrzucają 1080 TI i żyją, więc :D) ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okeja, dzięki, można zamknąć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.