Skocz do zawartości

 

Zgłoś błąd

Problemy z DD2 i sklepikiem  -> KLIK

GAZETKA PAŹDZIERNIK 2018 -> SPRAWDŹ

Wypowiadanie się w podaniach - po raz n*n NotLikeThis -> SPRAWDŹ

Madziaa<3

Poradnik: Zmienny kolor celownika

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie mało osób wie o takim czymś, ale jest całkiem fajna komenda na zmieniający się kolor celownika podczas strzelania. Przy oddaniu strzału kolor zmienia się na inny. :D

Jak to zrobić? Bardzo proste!

Wystarczy, że wkleisz do swojego pliku config tą komendę:

bind "MOUSE1" "+attack; adjust_crosshair; cl_crosshair_translucent 0"

Zapisz i zrobione! Miłej zabawy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

 • Podobna zawartość

  • Madziaa<3
   W tym krótkim poradniku pokażę Wam jak wrócić do starego wyglądu Steam'a. 
    
   Znajdźmy miejsce, w którym jest zainstalowany nasz Steam. (Domyślnie: Dysk C/D: Pliki Programów: Steam) Znajdźmy plik "Steam.exe" (aplikacja). Po znalezieniu aplikacji, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz "Wyślij do" i wybierz opcję "Pulpit (skrót)".  Wejdź na pulpit i prawym przyciskiem myszy wybierz "Właściwości". W ścieżce "Element docelowy" wciśnij spację (nie usuwając ścieżki) i wpisz -nochatui -nofriendsui Zastosuj, OK i zamknij.  Jeżeli masz włączonego Steam'a - zamknij go. Następnie przez ten skrót utworzony na pulpicie wejdź w Steam'a. Gotowe.   
    
    
  • Woodpecker
   Chyba każdy zna sytuacje, kiedy ktoś robi screeny, wchodzimy do folderu gry, by udowodnić niewinność wrzucając czyste screeny - A tu zonk?, nie ma ich ? Co wtedy zrobić:

   1. Znajdujemy folder, gdzie jest zainstalowany Counter-Strike

   2. Klikamy prawym na Właściwości

   3. Wybieramy zakładkę "Zabezpieczenia"

   4. Znajdujemy nazwę swojego użytkownika (bądź ją dodajemy, jeśli nie ma)

   5. Dajemy uprawnienia Odczyt, Zapis, Wykonanie, lub Pełna kontrola

   6. Zapisujemy (trzeba chwilę poczekać, musi zastosować zmiany do folderu, podfolderów, plików)
    
   Źródło:
   Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć link.
    
    
  • str0na
   Siema, pokaże wam jak wyłączyć czarne paski po bokach we wszystkich grach.
   PRZED 

   PO

    
   Jak to zrobić ? A więc kolejno:
   1. Klikamy PPM na pulpicie i wybieramy Ustawienia Ekranu / Rozdzielczość Ekranu.

   2. Kiedy wyskoczy nam już okno z ustawieniami, zmieniamy naszą rozdzielczość na 1024 x 768 i zapisujemy zmiany.

    
   3. Następnie wchodzimy w Opcje grafiki klikając PPM na pulpicie.

   4. Tam wybieramy opcję Dopasowanie panelu > Skaluj pełny ekran.

   5. Ostatnim krokiem jest zmiana rozdzielczości na tą, którą mieliśmy wcześniej.
   Kopiowanie poradnika zakazane!
  • str0na
   Siemanko, mam dla was poradnik, który ogranicza się tylko do jednej komendy, a możemy dzięki niej zmienić kolor czcionki. Wpisujemy ją w konsoli lub pliku konfiguracyjnym config.cfg
   KOMENDA: con_color "wartość"
   Przykład: con_color "156 156 156"
   Wartości:
   Biały: 255 255 255
   Czerwony: 255 0 0
   Szary: 156 156 156
   Czarny: 0 0 0 
   Fioletowy: 160 32 240 
   Różowy: 255 192 203
   Brązowy: 165 42 42
   Niebieski: 0 0 255
   Zielony: 0 255 0
   Pomarańczowy: 255 165 0
   Żółty: 255 255 0
   Złoty: 255 255 0
    
   Tak wiem kolor czerwony jest tylko dla administracji, ale został użyty na rzecz poradnika.
  • Eryk
   Ahoj,
   z racji tego, że coraz częściej wypowiedzi dotyczące podań na Adminów, rangi wyżej na szczęście nie mają JESZCZE takiego problemu, wyglądają szacunkowo w ten sposób: "JESTEM NA TAK, BO TAK, NADAJE SIĘ I TYLE!", "NIE, BO NIE..." lub "TAK JAK KOLEDZY WYŻEJ NAPISALI..." itp., postanowiłem zrobić poradnik dla opornych: Jak się wypowiadać w podaniach. Wykorzystuję do tego swój post z tematu w Kąciku Adminów, więc niektórzy mogli już to czytać, jednak zauważyłem, że nie tylko Admini mają z tym problem, więc postanowiłem zrobić z tego poradnik dla wszystkich.
   Pamiętajcie, że wasza wypowiedź powinna być sprawą indywidualną, więc powinniście wzorować się wypowiedziami innych osób, które dodały coś do podania. Co do powielania akrumentów, to już nawiąże do tego na samym końcu.
    
   Zaczynając od samego początku, na czym będziemy opierać swoją wypowiedź dotyczącą kandydata na stanowisko Admin Testowy+:
   1. Doznania z serwera;
   2. Podanie; 
   3. Profil Steam;
   4. Historia BAN'ów;
   5. Aktywność na serwerze;
   6. Profil na forum.
   Zaznaczam z góry, w tym poradniku głównie skupimy się na punktach 2, 3, 4, 5, 6 ze względu na to, że punkt 1 jest oparty tylko i wyłącznie na indywidualnych doświadczeniach z kandydatem osoby wypowiadającej się w podaniu. W takich wypadkach pozostałe punkty zazwyczaj odgrywają mniejszą rolę, ponieważ skupiacie się jedynie na własnych przeżyciach, zatem zapraszam również do zapoznania się z tym tematem byście potrafili się ładnie wypowiedzieć nie czytając reszty poradnika:
   Pragę dodatkowo zaznaczyć, że punkty 3, 4, 5, 6 będą się zawierać w punkcie 2, ponieważ kandydat podaje w podaniu wszystkie dane, dzięki którym możemy je sprawdzić i się do nich odnieść. 
    
    
   Dobrze, zatem zacznijmy w końcu poradnik. Na potrzeby poradnika skorzystałem z losowo wybranego podania oraz swojego postu z Kącika Adminów. 
   Abrakadabra, o to podanie!
   Jeszcze wstawmy tekst by było łatwiej:
   Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć code.
   W tym momencie skupiamy się głównie na punkcie 2, czyli analiza podania od góry do dołu.
   Nick, jak nick, nie ma w nim nic obraźliwego, więc nie ma co tutaj komentować.
   O, posiada Steam, więc już jakiś tam plusik, ale biorąc pod uwagę podania osób sprzed 2-3 miesięcy, to warto sprawdzić czy nie podaje SID, który generuje mu serwer kiedy ktoś gra na NS. Tutaj odnosimy się właśnie do punktu 3.

   O, ktoś taki istnieje, no to sprawdzę sobie jego konto steam: 
   Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć link.
   .
   Yhym, okej, to pewnie CS:GO, ale każdy się zgodzi, że już to jest dość sporawy minus, ale mamy jakąś informację. Może sprawdźmy czy na naszym serwerze nie dostał jakiegoś BAN'a. Tutaj wkracza punkt 4.

   Okej, na nick nic nie ma, także jest okej, ale sprawdźmy jeszcze na wszelki SID.

   Również pusto, wow. Kolejna dawka informacji, którą możemy użyć podczas wypowiedzi w podaniu kandydata. Teraz sprawdźmy jego aktywność na serwerze, zatem punkt 5.


   No coś tam sobie pogrywa na serwerze i nie wygląda to aż tak źle. Nie ma co przerywać, zostało nam jeszcze przeanalizowanie reszty podania oraz profilu gracza na forum.
   Widzisz, że jest dość młody, mało o sobie napisał i widać, że jego składnia jest troszkę słaba, więc mamy kolejną poszlakę. Z tego możemy wnioskować, że prawdopodobnie nie będzie potrafił dobrze uargumentować swoich BAN'ów, nie wspominając o rozpisaniu demka. Reszta podania to "formalność", więc bez problemu możemy to sobie pominąć i przejść do punktu 6.

   Co widzimy? Tak naprawdę to bardzo skromnie zaistniał w życiu forum. Co da się zauważyć? Da się zauważyć, że zarejestrował się bardzo niedawno, napisał dwa posty oraz temat z podaniem na Admina.
   To chyba wszystko co mogliśmy wyczytać z tych punktów, zatem pora posklejać to i możemy się wypowiedzieć.
    
    
   Z zebranych informacji powinniśmy potrafić ładnie uargumentować nasze stanowisko dotyczące kandydata na Admina testowego.
   Podsumowanie/nasza opinia:
   Dałbym Ci plus za posiadanie Steam'a, jednak ta blokada VAC za bardzo kuje w oczy i moim zdaniem Admin powinien mieć nieskażone konto i dawać przykład dla innych graczy. Zauważyłem, że nie otrzymałeś na serwerze jeszcze BAN'a, co jest sporym plusem, ponieważ wskazuje na to, że znasz zasady oraz jesteś niekonfliktowy lub grasz kiedy nie ma Adminów . Aktywnośc jest niczego sobie, ale zawsze mogłaby być lepsza, ale mimo wszystko na plus. Idąc dalej to bardzo mało o sobie opisałeś oraz jesteś dość młody, są to kolejne dwa minusy. Na forum z tego co widze to też bywasz rzadko i jesteś bardziej obserwatorem, raz zagłosowałeś na serwer, więc w tym wypadku nie mam zdania.
   Jeżeli do tego dodamy jeszcze punkt 1 oraz wypowiedzi innych Adminów to nasza opinia może wyglądać inaczej, ponieważ otrzymujemy kolejne informacje. 
    
    
   Mały bonus, dlaczego powielane argumenty mają sens? Z perspektywy osoby rozpatrującej podanie ma to dość spore znaczenie, ponieważ dzięki temu może zauważyć czy Administracja jest jednomyślna. Jeżeli spotka się z samymi opiniami na tak i każdy zauważy te same pozytywne cechu u kandydata, to bardziej uświadamia osobę rozpatrującą o tym, że dana osoba nadaje się na te stanowisko. W przeciwnym wypadku uświadamia, jak bardzo się nie nadaje. 
   W skrócie, nie ma co narzekać na powielane punkty tylko trzeba się wypowiedzieć i tyle. Pamiętajcie też, że demokracja na forach i serwerach zawsze ma dwie strony, a ostateczne zdanie podejmuje osoba rozpatrujące podanie, ponieważ to ta osoba będzie odpowiedzialna za kandydata. 
    
   Mam nadzieję, że poradnik niektórym pomoże oraz trafi do pozostałych "niektórych" .
 • Przeglądający   0 użytkowników

×