Skocz do zawartości

Zgłoś błąd
Mezo

[Propozycja] LOTTO

Rekomendowane odpowiedzi

uNhC4pX.png

Witam, moją propozycją która lekko mogłaby pobudzić jeszcze bardziej forum do życia, byłby stały konkurs o nazwie lotto.

Większość z Was, na pewno spotkała się nie raz w życiu z ową nazwą. Lotto czyli gra, polegająca na wytypowaniu 6 cyfr, które po wylosowaniu zamieniają się w pulę nagród. Moją propozycją, byłoby dodanie systemu lotto, które co tydzień,dwa bądź pod koniec miesiąca, będzie ogłaszane w odpowiednim do tego dziale. Wszystkim, opiekowała by się administracja, bądź opiekun owego działu. Poniżej przedstawię parę podpunktów, dotyczących mojej propozycji.

Zasady konkursu Lotto

▪ Typowanie liczb jest od 1 do 20 cyfr.

▪ Losowanie odbywałoby się za pomocą specjalnego do tego programu, bądź skryptem jeżeli ekipa zdołałaby go napisać.

▪ Udział w konkursie, mogą brać wszyscy użytkownicy, oraz administracja [tutaj do przemyślenia między ekipą], wyjątkiem są osoby, zajmujące się losowaniem liczb.

▪ Temat do typowania liczb, zostaje zamknięty równy tydzień po jego otwarciu, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone na następny dzień po zamknięciu wątku. 

▪ Na odebranie nagrody, są 3 dni czasu [tutaj do uzgodnienia] w innym przypadku, nagroda przepada.

▪ Edycja liczb skutkuje, niebraniem pod uwagę podczas losowania liczb.

▪ Zakazuje się podwajania swojej odpowiedzi, tzw pisanie podwójnych tematów, w innym przypadku następuje dyskwalifikacja w danym losowaniu.

Nagrody konkursu Lotto

▪ Wytypowane 3 liczby - 2,46 zł | 2.50 WPLN

▪ Wytypowane 4 liczby - 3.69 zł | 5.00 WPLN

▪ Wytypowane 5 liczb - 4.92 zł | 6.50 WPLN

▪ Wytypowane 6 liczb - 6.15 zł | 7.50 WPLN

Swoją wygraną można odebrać u osoby posiadającej dostęp do zasilania portfela wpln.

Są to tylko moje sugerowane nagrody, a owe wygrane mogą ulec zmianie poprzez administracje, przyjmującą propozycje.

Z poważaniem Mezo

Edytowane przez Mezo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek z administracji chciał to sponsorować, ale jeśli się nie mylę to VIP'a można przypisać bez kosztów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okej, edycji Lotto były już tutaj miliony.

Więc może wymyślmy, że jeśli ktoś dostaje nagrodę w postaci PLN w sklepiku to jeden los kosztuje 1 zł, czy tam to jest kwestia do ustalenia.

Można wykupić dowolną ilość losów i jedziemy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiedzmy, że pomysł mi się podoba, ale troszkę bym go zmienił.

Mianowicie:
- Pula 24 liczb + 6 dodatkowych
- klasycznie jak w lotto do trafienia 3, 4, 5 lub 6 (nagrody jak w temacie) + tak jak to jest w normalnym lotto - liczba z plusem

Na czym by polegała liczba z plusem? A na tym, że za dopłatą 1,23 pln (1zł + vat - najtańszy możliwy sms) dostajemy możliwość wybrania jednej z 6 dodatkowych cyfr. Po trafieniu tej dodatkowej nagroda by się podwajała.
Np. wybierasz 2, 5, 14, 17, 22 + 27. Trafiasz 2, 5, 17 i 27 to zgarniasz 5 WPLN do formowego sklepik (2x 2,5 WPLN).
Delikatnie zasiliłby się sklepik na Pukawce/GOSetti a Wy byście mogli zgarnąć jeszcze więcej wirtualnej waluty, którą możecie wymienić na np. VIPa :) 

Losowanie raz na tydzień i byłoby elegancko :) 

Czekam na opinie innych, dodatkowe uwagi, etc. :) Pozwolę sobie oznaczyć opiekunów+ ;) 

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć link.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nagrody

Pomysł bardzo mi się podoba. Moim zdaniem więcej konkursów i możliwości dostania jakiegoś łakocia = Większa przyjemność z gry, jak i większa chęć do udzielania się na forum. Natomiast co do samej propozycji, to wszystko już zostało tutaj  wystarczająco rozpisane. Nie mam nic do dodania.

Jestem jak najbardziej za dodaniem. pepolove

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spoko opcja. Jestem za.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Patrząc pod kątem serwera TS3 to jestem neutralny, bo w żaden sposób ten konkurs nie wpływałby na funkcjonowanie serwera, natomiast jeśli chodzi o forum oraz inne serwery to jestem na tak, ponieważ ludzie mogliby kupić vipa lub inne usługi (chodzi mi o tych, którzy nie mają możliwości wpłacenia pieniędzy na sklepik lub mają to utrudnione) oraz byłaby kolejna rzecz, która pobudziłaby to forum do życia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko zostało wyżej napisane. Jestem za. Ewentualnie można pomyśleć nad nagrodami alternatywnymi, np. usługi płatne na TS lub rangi VIP/SVIP na forum. Niektóre osoby mają perm VIPa na serwerze więc sklepik ich nie zachęci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nagrody

Nie zapominajcie, że można również do nas napisać o zmianę nicku, VIPa na forum, kanał prywatny na TS3, etc. Po prostu odejmiemy ze sklepiku przy kursie 1:1 :)

By MeTopOrAFK,

Jak tak, to jestem na tak ;)

Edited

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nagrody

Propozycja dość pomysłowa. Może się to udać, tym bardziej, że chodzi o "pinionc" polakmysli.

Jak najbardziej na tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nagrody

Parę osób było na tak, ale propozycja przełożyła się w czasie i gdzieś się zgubiła. 

Zagadnienia są dwa:

- kto by mógł się tym zająć?

- większość graczy jedynie wysyła sms po stronie serwera - bez zaglądania na stronę sklepiku. Zatem trzeba by było zbudować im świadomość, że takie coś istnieje, ponieważ jako zabawa na forum, to nie przejdzie z większym echem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nagrody